ČISTILNE NAPRAVE | PONUDBA tipi-top.si
BIOLOŠKE ČISTILNE NAPRAVE SBR
Ločimo dve glavni vrsti bioloških čistilnih naprav: naprave SBR in naprave s plavajočimi delci za biomaso. Postopek biološkega čiščenja SBR je v Evropi najbolj razširjen, saj zagotavlja enakomernejšo kakovost čiščenja odplak.
ponudbe
ČISTILNE NAPRAVE - tipi-top.si

ČISTILNE NAPRAVE
- Delujemo na področju: savinjska, pomurska, koroška, podravska, osrednjeslovenska, primorsko-notranjska, goriška, gorenjska, jugovzhodna, obalno-kraška, posavska, zasavska Slovenija
BIOLOŠKE ČISTILNE NAPRAVE SBR
Ločimo dve glavni vrsti bioloških čistilnih naprav: naprave SBR in naprave s plavajočimi delci za biomaso. Postopek biološkega čiščenja SBR je v Evropi najbolj razširjen, saj zagotavlja enakomernejšo kakovost čiščenja odplak. Čiščenje namreč poteka v enem prekatu, dotok vode je urejen v drugem, medtem ko je v napravah s plavajočimi nosilci čiščenje pretočno – kolikor vode pride noter, toliko je gre ven, kar lahko povzroči težave ob občasno povečanem dotoku vode. Na voljo sta dva glavna tipa SBR-naprav, oba imata rezervoar razdeljen na dva prekata. Za prvi tip je značilen potopljeni tehnični modul, sestavljen iz prezračevalnika, črpalke in krmiljenja. Drugi tip ima zunanjo omarico z majhnim kompresorjem z več elektromagnetnimi ventili. Prednost kompresorja je, da skrbi tako za prezračevanje kot za črpanje vode, pomanjkljivost pa, da lahko njegovo delovanje sčasoma postane precej moteče, saj je vgrajen v zunanjo omarico, ki je običajno blizu hiše. Investitorji zato pogosteje izberejo napravo s potopljenim tehničnim modulom, ki zagotavlja tiho delovanje, saj so vsi brneči deli meter in pol pod zemljo, v rezervoarju, pravi sogovornik.
Biološka čistilna naprava temelji na aerobnem čiščenju. Celoten proces je krmiljen s pomočjo različnih krmilnikov. V čistilno napravo je vgrajen patentiran in zanesljiv kroglasti ventil. Čistilni modul je izveden kot izvlečena tehnološka oprema, ki jo je možno servisirati brez dodatnega praznjenja prekatov ter izvleci ob predhodnem odvitju dveh varnostih vijakov.
Delovanje:
Odpadna komunalna voda priteče v malo čistilno napravo pod prostim padom ter se zbira v prvem prekatu (zbiralniku blata). Zbiralnik blata akumulira odpadno vodo, ki prihaja iz hiše.
Iz zbiralnika blata kompresor (podtlak) prečrpa določeno količino fekalne vode v aeracijski prekat. Pri prečrpavanju računalnik vklopi prvi ventil.
Preko kompresorja dovajamo v aeracijski prekat zrak (mikro mehurčke), kjer s pomočjo bakterij poteka razgradnja fekalnih voda. Kompresor dovaja zrak skozi drugi ventil in membrano v MČN (mala čistilna naprava). Čas aeracije je odvisen od velikosti MČN.
Po končani aeraciji nastopi faza sedimentacije blata v aeracijskem prekatu. Prečiščena voda na površini, se loči od sedimentirane. V fazi sedimentacije kompresor ne deluje.
Prečiščena voda se izčrpa iz aeracijskega prekata s pomočjo kompresorja (aktivira se tretji ventil).
Neprečiščena usedlina se prečrpa iz aeracijskega prekata s pomočjo kompresorja (aktivira se četrti ventil) v zbiralnik blata.
Postopek čiščenja se ponavlja 4-6 krat dnevno
poraba električne energije 0,33 kWh/dan
možnost nastavitve krmilnika do 8 PE (prostorskih enot)
material polietilen, poliester, beton, inox
ČISTILNE NAPRAVE
ČISTILNE NAPRAVE
TIMESTAMP
S klikom na povpraševanje do ponudbe!
PONUDNIKI
ČISTILNE NAPRAVE | PONUDBA tipi-top.si. Hitro in brezplačno do lokalnih ponudnikov. Oddajte povpraševanje in primerjajte cene izbranih ponudnikov. Brezplačno! Sodelujemo zgolj s preverjenimi in zaupanja vrednimi izvajalci, ki kvalitetno opravijo svoje delo.
Hvala za vaš obisk, vedno ste dobrodošli!

Sprejemam